postheadericon Basen Eritme

Basen Eritme Yöntemleri

Kadınlarda basen ve kalça yağlanması yaygın bir sorun olup, bölgesel zayıflama yöntemleri ile bu sorundan kurtulma sağlanabilir. Bölgesel zayıflama hapları, liposaction ve mezoterapi gibi yöntemler bunlardan yalnızca birkaçıdır. Ancak en etkili ve kalıcı bölgesel zayıflama sağlayan yöntem bölgesel incelme hareketleri ve bölgesel zayıflama egzersizleridir. Kalçadaki ve bacaklardaki kasları güçlendirme hareketleri ile basen bölgesindeki yağların yakımı hızlanır. Bu egzersizleri iyi bir beslenme ve diyet programı ile desteklemek, basenlerdeki fazlalıkları eritmeyi kolaylaştıracaktır.

   Basen eritmek için öncelikle yapılması gerekenler şunlardır: Aç kalınmamalı ve aç kalma rejimleri uygulanmamalı. Psikolojik olarak kişi kendini hazır hissetmeli ve bunu başaracağına kendini inandırmalı. Yağlı yiyeceklerden olabildiğince uzak durulmalı ve dengeli ve düzenli beslenilmeli. Egzersiz bir hayat tarzı olarak benimsenmeli ve düzenli bir şekilde egzersizler yapılmalı. En önemlisi istenilen sonuca ulaşıldıktan sonra egzersizler bırakılmamalı ve yaşam boyu bunlar kural haline getirilmelidir.

basen eritme

basen eritme

Bu konuda birkaç tavsiye vermek gerekirse; sabahları uyandığınızda aç karnına oda sıcaklığındaki bir bardak suyun içine birkaç damla elma sirkesi koyun ve için. Bunu düzenli olarak yapmak faydalı olacaktır. Bununla birlikte bazı basit ve yapılması kolay hareketler de basen bölgesindeki yağları yakmaya yardımcı olur:  İlk olarak yere yan şekilde  yatın ve ellerinizi ensenizde birleştirin. Üstte kalan bacağınızı aşağı ve yukarı olmak üzere hareket ettirin ve bu hareketi günde 5- 6 dk olmak koşuluyla düzenli bir şekilde yapın. Bir diğer kolay hareket ise, emekler pozisyonda eğilin ve bacaklarınızı geriye doğru indirip kaldırın. Bu egzersizi de günde 5 -6 dk olmak şartıyla düzenli olarak yapın.

Tüm bu basit egzersizler ile birlikte, direnç egzersizleri ile de basen bölgesindeki yağlardan kurtulmak mümkündür. Bunun için ağırlık çalışmak faydalı olabilir. Ağırlık çalışmak kasları güçlendirecektir; kasların güçlü olması ise kişiye enerji verecek, dolayısıyla yağ yakımını hızlandıracaktır. Eğer ağırlık çalışması için elinizde aletler mevcut değilse bile vücut ağırlığı kullanılarak zayıflama hareketleri yapılabilir. Bu hareketler sayesinde metabolizma hızını arttırmak ve zinde kalmak mümkündür. Gün içinde yapılan ve fazla zaman almayan birtakım hareketler ile sağlıklı bir şekilde hayata devam edilebilir.

Bu yazı ile ilgili diğer aramalar da şöyle:
  • basen eritme
  • plates topu
  • basen eritmek için yapılması gerekenler
  • basen eritme yöntemleri
Share on FacebookPin on PinterestTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrShare on LinkedIn

Leave a Reply